مقالات

خواص سنگ کهربا

امروز آریس جم قصد دارد شما را با خواص سنگ کهربا که امبر نیز شناخته می شود آشنا نماید پس با ما همراه باشید. همچنین شما جهت دیدن انواع مدل مد نظر خود می توانید به فروشگاه مراجعه فرمایید.

خواص سنگ کهربا چیست؟

همانطور که بیشتر شما ها می دانید سنگ کهربا به رنگ آفتاب آبگونه است و این بدان معنا می باشد که این سنگ در زمان روز به رنگ زرد و در غروب خورشید به رنگ نارنجی آتشین در می آید. سنگ کهربا جزو اولین سنگ هایی بود که انسان اولیه از آن برای تزین و هدیه استفاده می کرد. اگر برای شما سوال شده باشد که این سنگ در کدام کشور ها می توان به آسانی پیدایش کرد باید در جواب گفت شما می توانید در بازار امروز این سنگ را در کشورهای نظیر جمهوری دومنیکن و کشورهای بالتیک پیدا نمایید.

دلایل استفاده مردم از سنگ کهربا

دلایل استفاده مردم از سنگ کهربا بر می گردد به خواص سنگ کهربا که به طور کل این سنگ با گرفتن انرژی منفی فرد، انرژی مثبت را جهت شاد کردن فرد به سوی آن سوق می دهد. از دیگر باور های مردم نسبت به این سنگ درمان بیماری و شانس آوردن می باشد.

مشخصات علمی کهربا

  • سنگ کهربا رنگ های دیگری هم دارد و منتهی به رنگ های نارنجی و زرد نمی شود بلکه کهربا در گونه های سبز، بنش و سیاه نیاز موجود می باشد. بعضی وقتا درون کهربا حشراتی یافت می شوند که در اثر چسبندگی صمغ ترواش شده گیر افتاده اند. حشراتی که به طور مصنوعی داخل کهربا جا داده می شوند حالتی طبیعی به سنگ می دهند.
  • میزان سختی سنگ کهربا 2.5 می باشد و دارای ساختاری کریستالی می باشد.
  • سنگ کهربا در زمان مالش با جسمی، انرژی الکتریکی منفی آزاد می نماید که موجب جذب گرد و غبار محیط می باشد. همچنین کهربا جزو سنگ هایی می باشد که توانایی شارژ شدن با الکتریسیته را دارد.

کهربا در دنیای سنگ های قیمتی به چهار دسته ( سمیتیت، برمیت، رومانیت و ساکسینیت ) تقسیم می شود.

ویژگی‌های خاص سنگ کهربا

کهربا برخلاف سنگ های دیگر زنده می باشد و دلیل آن بر می گردد به وجود حشرات در ساختار درونی این سنگ، همچنین شما با لمس کردن سنگ کهربا احساس گرما می نمایید.

بر اساس این حقیقت که کهربا نوعی فسیل است با زمان، چرخه ها و طول عمر رابطه مستقیم دارد و بر خاک، هوا، آتش و آب حکمرانی می‌کند و آنها را متصل به هم نگه می‌دارد.

در طول تاریخ ویژگی های خاص کهربا آن را به پرکاربردترین و ارزشمندترین مواد جادویی تمام زمان‌ها و مکان‌ها بر روی زمین تبدیل کرده است.

خواص درمانی کهربا

خواص درمانی کهربا سبب شده است برای درمان بسیاری از بیماری ها از این سنگ استفاده شود. در گزشته از امبر به عنوان محرک به منظور درمان بیماری های پوستی استفاده می شده است. طی تحقیقاتی که صورت گرفته است کهربا در درمان مشکلات تنفسی و آسم موثر می باشد. توصیه ما به شما همراه داشتن کهربا به صورت گردنبند می باشد. شما با این کار می توانید انرژی منفی را از خود دور کنید و به آرامش برسید و به سادگی درد های فیزیکی خود را تسکین دهید.

در اخر باید گفت کهربا برای صاحب خود، شکیبایی، تطهیر، تعادل و آرامش، عشق رمانتیک و لذت جویی به ارمغان می‌آورد.

خرید کهربا | امبر

شما می توانید این سنگ خاص را با بهترین قیمت از فروشگاه آریس جم خریداری نمایید. همچنین شما می توانید هرگونه سوالی را که دارید از کارشناسان ما بپرسید و با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *